Випробування нового гідролокаційного обладнання

11.11.2021

У жовтні 2021 року КП «Плесо» здійснило закупівлю ехолота американського виробника «Lowrance Electronics». Прилад використовуватимуть у своїй роботі фахівці Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби підприємства (САРВС).

Ехолот застосовуватиметься для обстеження дна в межах акваторій офіційних муніципальних пляжів Києва. Це дозволить перед початком літнього сезону виявляти та вилучати травмонебезпечні предмети.

Окрім того, підприємство на комерційній основі надає замовникам такі послуги:

  • підводне обстеження гідротехнічних споруд (зокрема причалів) і прилеглих акваторій;
  • проміри глибин та створення карт рельєфу дна водойм;
  • пошук і обстеження затонулих предметів (у тому числі тих, які загрожують безпеці судноплавства);
  • підводні огляди корпусів суден.

Функціонал нового ехолота дозволяє підключати камери для підводної фото- та відеозйомки і виводити на екран відео у режимі реального часу. Тобто, керівник водолазних спусків та інспектор Регістра судноплавства України, під наглядом якого проводяться роботи, матимуть змогу бачити «прямі трансляції» водолазних оглядів і здійснювати фотофіксацію виявлених водолазом дефектів (пошкоджень) гідротехнічних споруд. Такі матеріали є складовою технічних звітів, які готуються за результатами водолазних обстежень.

Нагадаємо, система управління якістю КП «Плесо» у відношенні водолазних оглядів відповідає стандарту ДСТУ ISO 9001:2015. Сертифікат відповідності Регістра судноплавства України отримано підприємством у 2020 році.