Хрещення Господнє – третє і завершальне свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католики відзначають щороку 19 січня. Вважається, що на Водохреща вода набуває цілющих властивостей і допомагає позбутися тілесних і духовних недуг.

Саме тому фахівці КП «Плесо» облаштували в межах Києва 15 локацій для омовіння. На кожній з яких 19 січня чергуватимуть рятувальники Kyiv Lifeguard Service від КП «Плесо» та рятувальники Спеціалізованої аварійно – рятувальної водолазної служби (САРВС). На всіх локаціях (за необхідністю) буде надаватися перша невідкладна допомога (з 9:00-18:00).

Локації

Місця, де можна буде поринути в ополонку:

1. Зона відпочинку “Дитяча”, Дніпровський район, р. Дніпро, Венеціанський острів;
2. “Венеція”, Дніпровський район, р. Дніпро, острів Долобецький;
3. “Наталка”, Оболонський район, затока Наталка, вул. Прирічна;
4. “Наталка 2” (парк);
5. “Галерна”, Голосіївський район, вул. Набережно-Корчуватська;
6. “Предмістна Слобідка”. Дніпровський район, р. Дніпро, Венеціанський острів;
7. “Тельбін”, Дніпровський район, вул. Тичини;
8. “Райдуга”, Дніпровський район, вул. Райдужна, озеро Веселка;
9. “Троєщина”, Деснянський район, вул. Оноре де Бальзака;
10. “Пуща-Водиця”, Оболонський район, ставок №8 на р. Горенка;
11. “Вербне”, Оболонський район, озеро Вербне, вул. Приозерна;
12. “Центральна”, Дніпровський район, р. Дніпро, острів Труханів;
13. Озеро Йорданське, Оболонський район, вул. Йорданська-пр. Оболонський;
14. “Веселка”, Дніпровський район, вул. Микільсько-Слобідська. 7;
15. “Чорторий”. Деснянський район, р. Дніпро, острів Муромець.

Підготовка

Поступовість. Перш за все, радимо готуватися до купання заздалегідь.

У жодному разі не йдіть у крижану воду без попереднього виваженого і тривалого процесу загартування організму.

Виключно з дозволу висококваліфікованого лікаря, якому Ви довіряєте, який добре знає Вас як пацієнта і з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму вбачає допустимим «екстремальне купання» і переконаний, що, ризик раптового прояву/загострення хвороб відсутній.

Локацію для купання обирайте спеціально облаштовану, де Ви будете під наглядом фахівців рятувальної служби та чергових медиків. Не занурюйтесь там, де Ви перебуватимете не у полі зору інших людей і де в разі чого буде відсутня можливість швидко надати Вам медичну допомогу.

Жодного алкоголю! Ні до, ні після занурення. Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання. Насправді ж прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Чай, кава, гарячий бульйон – будь-ласка, якщо немає індивідуальних протипоказань.

Процес омовіння

Без різких рухів. Заходити у воду слід повільно, поступово, прислухаючись до організму та самопочуття але впевнено і свідомо. Важливу роль відіграє емоційний спокій під час обряду. Стрімголов забігати у воду – заборонено (можна і головою об кригу вдаритися, і небезпечний стрес для організму влаштувати).

Стоячи по пояс у воді необхідно розвернутися обличчям до берега і можна здійснити короткочасні занурення шляхом присідання.

Холодна вода впливає на організм таким чином, що з’являється потужна ейфорія і є ризик вчинення самовпевнених вчинків, приміром, люди починають плавати (категорично не рекомендовано), вихвалятися перед оточуючими тривалим перебуванням у воді, робити різкі рухи тощо. Не втрачайте контроль над своїм емоційним станом.

Під час перебування у воді, уважно слідкуйте за можливими зауваженнями чергових рятувальників та негайно і безумовно виконуйте їх вказівки.

Після омовіння

Виходити на берег радимо без поспіху і обережно. Найпоширенішою причиною травмування під час святкових обрядів 19 січня є послизання на кризі біля урізу води.

Одягтися у теплий вільний одяг. Одяг, який обтягує, призводить до прискорення охолодження.

Зігрівайтесь теплими безалкогольними напоями і при необхідності йдіть у тепле приміщення.